avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 715 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensionare anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensionare anticipata

Daca am 55 de ani, 36 de ani vechime, 4 ani grupa a doua pot sa ma pensionez anticipat, avand 3 copii.Vreau sa stiu daca pentru pensionare anticipata scade si anul pentru ca am 3 copii.Sunt nascuta pe 26 ianuarie 1960. Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: panadaniela , utilizator 23:04, 14 Octombrie 2015
1. Am vazut si eu dar nu stiu ce sa zic.

2. Numai utilizatorul respectiv ne poate lamuri.
Ultima modificare: Miercuri, 14 Octombrie 2015
Valeriu TUDOR, Consultant resurse umane


Va rog sa ma scuzati dar mai multe prietene m-au rugat sa ma interesez pentru ele si am dat datele mele dar cu ani de vechime diferiti pentru ca nu stiu sa umble pe internet.Va multumesc pentru intelegere,nu o sa va mai deranjez.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensionare anticipata partiala panadaniela panadaniela Sunt nascuta in 1960 ,am 34 ani vechime,din care 13ani grupa a doua.Am 3 copii,Cand pot iesi la pensie ? Va multumesc anticipat. ... (vezi toată discuția)
Pensie anticipata sau limita de varsta fratiloiu97 fratiloiu97 pentru mama nascuta 17 01 1960 are vechime curata 33 de ani 6 luni si 7 zile grupa 2 de munca 25 de ani 7 luni si 6 zile somaj 1 an si 8 luni . va ... (vezi toată discuția)
Dreptul la pensie danieloniga danieloniga Sunt nascuta in data de 19.09.1958 si am lucrat 26 ani din care 24.8 ani grupa a doua, mai am si un an de somaj. As dori sa stiu cand pot sa-mi depun dosarul ... (vezi toată discuția)