Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Varsta pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Varsta pensionare

Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti cand pot iesi la pensie (toate variantele).
Femeie, 21.11.1960, vechime 36 ani 1 luna dintre care 8 ani grupa I de munca.
Va multumesc.
Daca aveti 8 ani in grupa I de munca in procent de 100%:
Limiata de varsta la 57 de ani si 11 luni.
Pensie anticipata (fara penalizare) la 56 de ani si 11 luni.
~ Conținut șters la cerere ~