avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 571 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Investitii bursa ironfx
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Investitii bursa ironfx

se poate actiona impotriva unui broker de investitii pe bursa, sau a celor care fac recrutarea de investitori? care sunt sansele de reusita, avand in vedere ca majoritatea au sediul in tari ca Cipru, Malta, etc? Reprezentantii lor din Romania pot fi trasi la raspundere?
Cel mai recent răspuns: tgeorgescu , utilizator 22:06, 29 Mai 2016
Atunci va urez mult succes cu plangerea, dar imi permit sa raman sceptic daca ea va da rezultate. Faptul ca eu v-am explicat niste lucruri de bun simt nu inseamna ca as lucra pentru IronFX.
Si totusi, Dumnezeu nu doarme

[ link extern ]
Este o diferenta intre "escrocat de falsi brokeri" si "pierdut bani in mod legal la Forex".

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Semnatura electronica ContSters304069 ContSters304069 As vrea sa imi fac cont la un broker care spune lucruri contradictorii in termeni si conditii, pe de o parte, si in conversatia prin e-mail, pe de alta ... (vezi toată discuția)
Siguranta pe forex AleXxXStar AleXxXStar Buna ziua, un an jumate am jucat la DEMO si mam hotarat sa bag bani. Am jucat pe trading 212, plus500 si xtb si as vrea sa stiu daca acesti broker ii sigur ... (vezi toată discuția)
Activitatea unui polițist pe bursa StanIonnn StanIonnn Sa trăiți! Este posibil ca activitatea unui polițist de a investi la bursa/piața Forex, pe cont propriu, fara PFA sau altceva și care are calitatea de ... (vezi toată discuția)