Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Avertizare la locul de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Avertizare la locul de munca

Buna ziua am si eu o intrebare lucrez la o firma de piese auto ....am primit o avertizare de la superiiori pe care nu am vrut sa o semnez mi au zis ca o sa o trimita prin posta nu am vrut sa o semnez deoarece este abuziva ce se intampla daca nu o semnez ?.
Acum sa va explic despre ce este vorba in fisa postului nu scrie ca nu am voie sa intru in depozit cu suc sau cu mancare :)) si pentru asta am fost sanctionat cu avertizare scrisa :)) ei zic ca sa facut o sedinta pe tema respectiva dar eu nu eram de fata cand sa facut si nici nu am fost anuntat si deaceea nu am vrut sa o semnez pt ca eu consider ca mi sa facut o nedreptate ce as putea sa fac ?
De la data primirii puteti s-o contestati in instanta,la Tribunalul in raza caruia aveti domiciliul sau locul de munca, in termen de 30 de zile de la data comunicarii.

Chiar daca refuzati s-o primiti , angajatorul poate dovedi faptul ca v-a comunicat-o si ati reuzat primirea acesteia.