Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salarizare bugetari
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salarizare bugetari

De ce salariile angajatilor din Institutele de cercetare ale Academiei Romane nu s-au majorat deodata cu cele ale angajatilor din invatamant? Nu mai este in vigoare legea Nr. 752 din 27 decembrie 2001, republicata in MONITORUL OFICIAL NR. 299 din 7 mai 2009, care prevedea: "Salarizarea personalului din unităţile de cercetare ştiinţifică ale Academiei Române, având funcţiile prevăzute la art. 7 lit. a) - d) din Legea nr. 319/2003 privind Statutul personalului de cercetare-dezvoltare, se face în conformitate cu dispoziţiile aplicabile personalului didactic."
Multumesc.
Legea nr.752 din 27 decembrie 2001 privind organizarea şi funcţionarea Academiei Române este inca in vigoare.
Sa inteleg ca de fiecare data cand salariile din invatamant s-au majorat, ar fi trebuit sa se majoreze si salariile din institutele aflate in subordinea Academiei Romane?
Multumesc.