avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 446 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salarizare bugetari
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salarizare bugetari

De ce salariile angajatilor din Institutele de cercetare ale Academiei Romane nu s-au majorat deodata cu cele ale angajatilor din invatamant? Nu mai este in vigoare legea Nr. 752 din 27 decembrie 2001, republicata in MONITORUL OFICIAL NR. 299 din 7 mai 2009, care prevedea: "Salarizarea personalului din unităţile de cercetare ştiinţifică ale Academiei Române, având funcţiile prevăzute la art. 7 lit. a) - d) din Legea nr. 319/2003 privind Statutul personalului de cercetare-dezvoltare, se face în conformitate cu dispoziţiile aplicabile personalului didactic."
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: parinteiasi , utilizator 18:07, 8 Noiembrie 2015
Legea nr.752 din 27 decembrie 2001 privind organizarea şi funcţionarea Academiei Române este inca in vigoare.
Sa inteleg ca de fiecare data cand salariile din invatamant s-au majorat, ar fi trebuit sa se majoreze si salariile din institutele aflate in subordinea Academiei Romane?
Multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata diferente salariale conform legii 85/2016 andrei_70 andrei_70 Va abordez pe aceasta cale deoarece am nelamuriri cu privire la aplicarea legii 85/2016. Speta este urmatoarea: Unitatea noastra a fost data in judecata ... (vezi toată discuția)
Salarizarea funcþionarilor publici în anul 2012 ContSters278216 ContSters278216 In conformitate cu Legea nr. 285/2010 art. 14 am beneficiat de cumularea stimulentelor in salarul brut pentru anul 2011 . Pentru anul 2012 mai beneficiez de ... (vezi toată discuția)
Solicitare clarificare la legea-cadru nr. 153/2017 Ilia Gheorghe Ilia Gheorghe Ma numesc Gheorghe Ilia si sunt angajat cu contract de munca pe perioada nedetreminata la Institutul de Chimie Timisoara al Academiei Romane si am functia de ... (vezi toată discuția)