Intră în comunitate
avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 894 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Un fond al scolii
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Un fond al scolii

Sunt clasa 13-a frecventa redusa la un liceu si mi se cere pe semestru sa platesc suma de 30 de lei.
Este legala aceasta treaba ? Diriginta a spus ca nu e fond al scolii ca altfel ar fi ilegal....dar ce anume e n-am inteles...
Cel mai recent răspuns: Gabebr , utilizator 14:07, 23 Noiembrie 2015
~ Conținut șters la cerere ~
Va rog frumos daca se poate, vreau ceva din constitutie care precizeaza acest lucru sau oricare alta lege.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

O chestiune legata de liceu maestrulvlad maestrulvlad In primul rand imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie.In al doilea rand doresc sa va adresez o intrebare, poate unii dintre voi ma puteti ajuta.Am un ... (vezi toată discuția)
Este legal sau obligatoriu fondul clasei? lilicutzalili lilicutzalili Sunt o mamica disperata,abia ce copilul meu a inceput clasa intai si deja problemele au aparut.De la prima sedinta doamna invatatoare ne-a cerut suma de 30 ... (vezi toată discuția)
Relatia elev->scoala Doty13 Doty13 Buna ziua! As dorii si eu sa aflu in ce masura i se permite unei scolii sa ceara fonduri elevilor sai. Sunt foarte revoltat pe tema asta deoarece avem un ... (vezi toată discuția)