Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Transcriere pe un alt nume al unui apartament mostenit
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Transcriere pe un alt nume al unui apartament mostenit

care sunt pasii care trebuie urmati pentru a transcrie un apartament mostenire de la mama proprietar - decedata-pe numele celui de-al treilea copil (decedata are trei copii majori).si cam care are fi aproximativ costurile. multumesc!
Trebuue facuta succesiune in urma careia mostenitorii primesc o cota parte. Apartamentul nu poate fi mostenit de un singur mostenitor decat in cazul in care ceilalti mostenitoru renunta in favoarea acestuia.