Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozit pe cladiri mixt
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozit pe cladiri mixt

Buna ziua!

speta este urmatoarea: un PFA are sediul social/profesional la adresa de domiciliu – unde in mod real NU isi desfasoara activitatea

Este suficient ca proprietarul (altul decat PFA-ul) sa dea declaratie la Administratia Financiara precum urmeaza: “cladirea este utilizata in scop mixt (rezidential si nerezidential) iar SUPRAFETELE NU POT FI DELIMITATE … pentru ca … la adresa postala a cladirii este inregistrat un domiciliu fiscal al unui operator economic, dar nu se desfasoara nicio activitate economica” sau este nevoie ca inainte de aceasta declaratie a proprietarului PFA-ul sa mearga la Registrul Comertului sa modifice faptul ca "isi desfasoara activitatea la sediul profesional" cu "isi desfasoara activitatea la terti"?

Va multumesc!
~ Conținut șters la cerere ~