Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare la o institutie de cult
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare la o institutie de cult

Care este forma legala si cu ce for trebuie luata legatura, pentru a gasi posibilitatile de retribuire oficiala a unei persoane care se ingrijeste de curatenia intr-o institutie de cult(romano-catolica)?
Angajare cu contract individual de munca, pe durata nedeterminata sau determinata,cu timp partial sau norma intreaga.