Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... detectoare gaz obligatorii
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

detectoare gaz obligatorii

Buna ziua,

Asi dori sa stiu daca incepind de anul acesta, exista obligativitatea montarii detectoarelor de gaz si la utilizatorii care nu au decat un aragaz?

Multumesc frumos.
Eu am montat detector de gaze, am copt ardei capia si vinete am dat cu sprey contra gandacilor si detectorul nu s-a declansat , obisnuitiva sa nu va dati cu sprey in bucatarie sau nu unul pe baza de alcool . A-ti prezentat situatia cand se declanseaza detectorul , dar nu PREZENTATI SITUATIA CAND EXISTA O SCURGERE DE GAZ SI NU EXISTA DETECTOR.
georgeiuly, utilizator
Acel contor de gaz de care spuneti dvs. se monteaza in afara apartamentului doar daca aveti centrala.
Exista repartitoare de gaz, ca cele de la apa, care se monteaza in fiecare apartament, pe coloana comuna.
~ Conținut șters la cerere ~
eu am aterizat mai tarziu.
de ce a disparut informarea ANRE?
"Această pagină nu există sau nu este disponibilă în acest moment"
Pagina a disparut de la Comunicate de presa pt ca au pus informatiile intr-un pdf in sectiunea Rolul ANRE in informare consumatorilor de gaze naturale -> [ link extern ]