Forum Discuţii juridice Executare silită O nouă contestație la executare
Discuție deschisă în Executare silită

O nouă contestație la executare

Bună ziua!
Dacă am depus în termen o contestație la executare, pot să mai fac o nouă contestație la executare pentru același titlul executoriu ce a fost emis în baza unei decizii nelegale? Este indicat să aștept un demers al creditorului în sensul executării sau pot iniția această procedură și fără a mai aștepta acest lucru? Menționez că nu mă mai aflu în acel termen de 15 zile de la comunicare pentru această nouă contestație.
Mulțumesc anticipat pentru orice informație.
Nu poti face o alta contestatie la executare cu acelasi obiect.
Chiar dacă acum s-a dispus anularea deciziei în baza căruia a fost emis titlul executoriu? Sau ce să fac cu hotarârea de anulare a deciziei? Cum pot ataca titlul executoriu?