Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Pot notifica Reg Com și Serv. de evidență a ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Pot notifica Reg Com și Serv. de evidență a populației?

Vă rog să mă ajutați în următoarea problemă:
În urma unui proces de partaj, am obținut un imobil în care își are domiciliul fostul soț și actuala lui soție. De asemeni, are și sediul firmei lui. Le-am explicat că trebuie să schimbe această situație, însă ei tot amână.
Pot notifica Registrul Comerțului și Evidența populației de noua situație? Cum trebuie să procedez? Ce mă sfătuiți să fac?
Cu respect!
Sigur ca puteti notifica dar sa nu va asteptati la mare lucru.
Nu stiu daca la Reg. Comertului se va intampla ceva insa la Evidenta cu siguranta notificarea dvs. nu va avea niciun efect pentru ca nu-i pot obliga sa-si schimbe cartile de identitate. Ei pot sa-si faca viza de resedinta la locuinta unde stau acum si gata, sunt in legalitate.