Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revisal 6.0.4. - o noua versiune a registrului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revisal 6.0.4. - o noua versiune a registrului

Inspectia Muncii a pus la dispozitie Revisal 6.0.4 - noua versiune a registrului

[ link extern ]

Varianta este pentru Windows XP / Vista / 7 / 8 / 10
Cornel Vasile, Consilier juridic
Nu este cazul sa vorbim ironic , cunosc destul de bine activitatea ITM-urilor si nu vorbesc din auzite si presupuneri.

Institutia publica este obligata sa dea un raspuns in termen de 30/45 de zile , cunoasteti dvs un alt termen prevazut de lege si care nu este respectat de cei de la Inspectia Muncii ?

Solutia cu depunerea la sediul ITM-ul este legala.

Raspunul vine in termen de la acea adresa de email.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Nu am vorbit ironic (exagerati in acest sens), ci in concret si la obiect.
Solutia cu depunerea la sediul ITM-ul este legala, si uneori imposibil de pus in practica, adica lipsita de eficienta.
Raspunul vine in termen de la acea adresa de email, si nu face doi bani, caci la o transmitere de contract care nu se integistreaza in sistem, userul este pasibil de amenda a doua zi.
(raspunsul la 30 zile in acest caz, este venit degeaba).

Nu vreau polemica, insa vreau ca sa transmitem informatii corecte (nu doar legal, ci si practic)si mai ales realiste catre oameni.
Nu exagerez cu nimic in privinta afirmatiilor mele .. informatiile pe care le postez este din practica de zi cu zi .

Nicio solutie nu este imposibil de pus in practica, decat daca cineva nu vrea s-o aplice si spune asa ceva.

Informatiile postate sunt foate corecte si nu nici nu vreau sa polemizez doar de dragul postarii.

Cornel Vasile, Consilier juridic
Topicul (dvs., este adevarat), deci topicul se numeste Revisal 6.0.4. - noua versiune a registrului (II) si discutiile se fac cu privire la acest software, si cu precadere la neajunsurile lui. Ce sa discutam, ca programul are si parti bune? Nu cred ca este cazul.
De discutat este ce nu functioneaza, ce-i prost, ce trebuie imbunatatit. Aici trebuie intervenit si mai ales cum se rezolva o problema cand te paste amenda (desi vrei sa fii corect), asta-i discutia. De fapt asta au reclamat si userii, adica neajunsuri ale programului si sistemului.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Inspecţia Muncii pune la dispoziţia angajatorilor, începând cu data de 29 aprilie 2016, o versiune actualizată a portalului pentru transmiterea registrului de evidenţă a salariaţilor conform prevederilor HG 500/2011 cu modificările şi completările ulterioare.
[ link extern ]