Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... reziliere contract
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

reziliere contract

Am contract cu UPC-ul si vreau sa reziliez contractul.
In contract este mentionat 24 luni obligatorii alfel platesc c/val abonamentului.
Mai sunt legale aceste termene?
Acestea reprezinta clause abuzive, insa pentru a fi constatate trebuie sa va adresati instantei de judecata.
~ Conținut șters la cerere ~
multumesc!