Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Transfer de la un compartiment la altul, in cadrul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Transfer de la un compartiment la altul, in cadrul aceleiasi unitati

Lucrez la o regie in subordinea unui consiliu local si doresc sa ma transfer de la un compartiment la altul, pe aceeasi functie de executie. Pot sa ma transfer direct sau trebuie sa dau concurs? In ambele cazuri, care este legislatia care reglementeaza transferul?
Transfer nu exista decat pentru functionarii publici .. in situatia personalului contractual sunt doua posibilitati : fie schimbarea locului de munca , fie concurs/examen.