Forum Discuţii juridice Executare silită Modalitate recuperare despagubiri expropriere de la ...
Discuție deschisă în Executare silită

Modalitate recuperare despagubiri expropriere de la CNADNR

Buna seara. As dori o lamurire cu privire la modalitatea prin care se efectueaza recuperea despagubirilor pentru o expropriere, de la CNADNR. Mentionez ca acestea au fost stabilite printr-o hotararea definitiva a unei instante de judecata. Discutabila si decizia, si modul in care s-a comportat avocatul ales (de parca ar fi reprezentat CNADNRul si nu pe noi), insa asta este....tara si legea. S-a terminat cu stabilirea unei sume infime pentru despagubire, insa nicaieri nu am gasit stipulat modul in care CNADNRul va da efectiv acesti bani.
Va multumesc anticipat pentru raspuns.
Notificați CNADNR-ul pentru efectuarea plății: Dacă nu se conformează apelați la un executor judecătoresc.