avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 574 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... stabilitate pe functie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

stabilitate pe functie

In urma citva ani am fost obigat sa trec pe o functie inferioara decit pe cea care eram.Am fost ca amenintat ca daca nu accept voi fi mutat intr-o alta unitate .
Cum pot recupera functia ?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 21:28, 21 Mai 2016
Schimbarea functiei in baza a ce document s-a efectuat?
CERERE (facuta sub presiune si nu sunt singurul in aceasta sitiatie ) poate fi probata
Cand a fost facuta acea cerere ?
In urma cu 7 ani dar produce efect si acum
Ultima modificare: Sâmbătă, 21 Mai 2016
vio.micle, utilizator
Numai printr-un act aditional de modificare a functiei se poate face asa ceva.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, as dori un sfat in urmatoarea speta. am incalcat regulamenrul ... Stefol Stefol Buna ziua, as dori un sfat in urmatoarea speta. Am incalcat regulamenrul intern( am lucrat peste program, benevol fara a ma ponta) Am fost prinsa, am primit ... (vezi toată discuția)
Modificare unilaterala cim Iliana2014 Iliana2014 Buna seara, Sunt manager magazin intr-o companie multinationala. Ma aflu in concediu de 1 saptamana si am fost anuntata ca mi s-a modificat CIM, urmare a ... (vezi toată discuția)
Carnetul de munca Ileana popa Ileana popa Buna ziua, Incepand cu 01.09.2010, scoala generala si-a pierdut personalitatea juridica- devenind structura la un liceu. Sunt secretarul scolii si intrebarea ... (vezi toată discuția)