Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Separare in Asociatia de propietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Separare in Asociatia de propietari

Buna ziua.Ne confruntam la bloc cu urmatoarea situatie. Bloc cu 5 scari. Datorita nemultumirilor la adresa administratorului propietarii de la sc 2 vor sa se separe. Acest fapt se poate intampla si scriptic deoarece facturile vin separat identificarea cheltuielilor fiind foarte usor de facut. Reparatiile sunt suportate de fiecare scara neffind impartite la tot blocul. propietarii sunt nemultumiti de administrator. Putem sa ne separam si cu contabilitate si cu incasari cu tot fara a deveni asociatie ? Va multumesc.
Multumesc. Asa este asta am intrebat .