Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... recuperare drepturi banesti
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

recuperare drepturi banesti

Am castigat in instanta un proces cu o societate in insolventa din anul 2014, am fost inscris la masa credala cu o anumita suma dar nici pana in prezent nu am primit acesti bani. Acest proces este din anul 2009 dosar nr 7807/3/2009 .Mai pot recupera acesti bani ? Mentionez ca sunt trecut in tabel rectificat in BPI.
gi-jane2, moderator
Buna ziua,
Va trebui sa va adresati unui executor judecatoresc in decurs de 3 ani de la ramanerea definitiva a sentintei.
Trebuie sa va adresati unui executor judecatoresc ptr.executarea silita a platii ,atentie la termenul de prescriptie care este de 3 ani si curge de la data de la care a ramas definitiva hotararea judecatoreasca.