Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... concediu paternal(tata), cu cat timp inainte trebuie ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

concediu paternal(tata), cu cat timp inainte trebuie sa anunt compania de intentia mea

Buna ziua,

As dori sa stiu, dpdv legal, care este termenul legal, in care trebuie sa anunt compania in care activez de intentia mea de a intra in concediu paternal.

Multumesc.
Ce solicitati concediu paternal sau concediu pentru cresterea copilului ?..... intrucat sunt doua situatii total diferite.
Buna ziua,

Concediu pentru cresterea copilului.

Multumesc.
Nu exista niciun anumit termen prevazut in legislatie pentru a se depune cererea la angajator pentru acordarea CCC.

Verificati daca la nivel de angajtor , in Reg.Intern sau intr-o procedura operationala, exista prevazut un astfel de termen.
multumesc.