Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract colectiv de muncă aplicabil unei persoane ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract colectiv de muncă aplicabil unei persoane neangajate?

Angajat al unui agent de muncă temporară care desfășoară activitatea de misiune de muncă temporară pentru o fabrică,este obligat să semneze un act adițional în care se specifică că "prevederile prezentului contract se completează cu prevederile contractului colectiv de muncă aplicabil la nivel de unitate al Utilizatorului X".De ce i-ar fi aplicabil acel contract,daca persoana nu e angajata a utilizatorului ci a agentului de muncă temporară?Va multumesc frumos!
Nu i se poate aplica prevederile c.c.m. al utilizatorului, ci doar al celui cu care are incheiat c.i.m.
Am înțeles și va mulțumesc.Nu voi semna acel act adițional.