Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum are voie politia animalelor sa intre in curtea mea?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum are voie politia animalelor sa intre in curtea mea?

Buna seara,
Are voie politia animalelor sa i-mi sara gardul cand eu nu sunt acasa si sa i-mi dezlege cainele? Am auzit de un proiect de lege, nimic mai mult. Cainele are certificat, are masa calda zilnica, e iubit. Deci cu ce drept i-mi intra in curte si face pe proprietarul? Ce drepturi mai am eu acasa la mine?
Multunesc!
Pai asa zisa politie a animalelor nu e o autoritate publica, e un ONG. Deci nu are nicio autoritate si niciun drep de a intra pe proprietatea dvs.
Multumesc pentru raspuns.