Forum Discuţii juridice Executare silită Acte popriri
Discuție deschisă în Executare silită

Acte popriri

Ce acte trebuie sa transmita un executor catre o firma pentru ca aceasta sa efectueze poprirea pe salariul unui angajat ?
Executorul emite o adresă in care precizeaza si titlul executoriu in baza caruia s-a infiintat poprirea, impreuna cu incheierea de incuviintare a executarii. Adresa o trimite tertului poprit si debitorului.
Multumesc.