Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Codul penal - falsificarea semnaturii
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Codul penal - falsificarea semnaturii

Cum se numeste falsificarea de semnătură in contracte de închiriere?
Ar trebui sa descrieti exact fapta, de principiu poate fi fals in inscrisuri sub semnatura privata.
Fostul sot mi-a falsificat semnătură in mai multe contracte de închiriere care asa-zisii chitiasi lucreaza in cadrul armatei. Am primit de la ANAF o scrisoare cu titlu executoriu. Mentionez ca nu am facut partajul. ANAF-ul nu a vrut sa îmi elibereze copii de pe acele contracte cu toate ca am depus cecere si am asteptat cele 30 de zile lucrătoare sub pretextul ca sunt prea multe si am nevoie de un ordin judecătoresc. Ce pot face in situatia asta si el la ce faptă se încadrează?
dumneavostra ati fost de acord cu inchirierea? ati beneficiat de contravaloarea inchirierii?