Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Obligatii martor
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Obligatii martor

Salut! Sunt martor intr-un proces despre care am aflat recent ca nu s-a terminat. Au fost niste politisti si m-au cautat la fostul domiciliu si unde am avut viza de flotant. Acum am schimbat si domiciliul si numele. Nu au lasat nicio foaie, nicio citatie. In acest caz, sunt citata oficial si sunt obligata sa ma prezint?
Este posibil sa fiti citat pentru termenul urmator cu mandat de aducere daca nu v-ati prezentat la prima citare.
Daca ati mai fost audiat in calitate de martor aveati obligaţia de a comunica în scris, în termen de 5 zile, orice schimbare a adresei la care erati citat, puteti fi amendat pentru aceasta abatere.
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat
lasati stire unde ati fost cautata de politisti cu noua adresa sau un nr de telefon sa va contacteze. Altfel riscati chiar amenda judiciara si/sau mandat de aducere