Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... scutire de impozit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

scutire de impozit

Buna!Va rog sa ma ajutati intr-o mare problema.Sunt angajat la o firma pe postul de specialist documentatii studii ,lucrez cu baze de date si as dori sa stiu daca ar trebui sa beneficiez de scutirea de impozit.Va multumesc!
Beneficiati de deducere personala cu o persoana aflata in intretinere.

Daca indepliniti conditiile din Ordin nr. 250/2004 din 31/05/2004 Publicat in Monitorul Oficial, Partea I nr. 573 din 29/06/2004 privind incadrarea in activitatea de creatie de programe pentru calculator,atunci beneficiati de scutire.