avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 609 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Martor proces penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Martor proces penal

Pe scurt.
Sint posesor de pistol cu gaze și am permis de port-arma.Nu posed munitie pentru el.Am fost la sediul unei firme și agentul de pază a observat acest lucru,desi nu era la vedere.Nu am observat tablete de avertizare in respectivul sediu.Agentul a anunțat Poliția iar aceasta m-a verificat cerindu-mi buletinul, permisul de port-arma și pistolul (am arătat că nu am muniție in el).S-a făcut un PV (nu am semnat nimic),am continuat discuția cu persoana la care am venit.Politia a plecat,la scurt timp am plecat și eu.
Acum am primit o Citație in calitate de Martor in Proces Penal.
Ce urmări, poate avea?
Cel mai recent răspuns: mottofreee , utilizator 11:08, 28 Martie 2017
Vă salut cu respect,
Mulțumesc pentru răspuns.
gabriel769 a scris:

Cu respect vă salut.
Spuneti-mi vă rog, dacă este posibil:
1.cum se poate face renunțarea la urmărirea penală
2.care sunt acele circumstanțe.
Mulțumesc mult pentru timpul acordat



ai citit articolul de mai sus ?

unde te incadrezi ?

ai folosit arma acolo unde ai intrat ? ai amenintat pe cineva ? ai speriat pe cineva ?
Renuntarea la UP se poate face decat de cel care a initializat-o ,respectiv de Pol.
Cum s-a terminat cazul?
Ultima modificare: Marți, 28 Martie 2017
mottofreee, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cam la ce fel de cercetari sa ma astept? jciorbe3 jciorbe3 Cam la ce fel de cercetari sa ma astept? Speta: In urma cu 1 an cineva mi-a vandut un pistol (cu glont) precum si 200 cartuse 9mm. In urma cu 6 luni ... (vezi toată discuția)
Arme si munitii art. 342 al 6 din ncp florindr florindr Buna ziua . Va supun atentiei o speta cel putin interesanta !!! DESI Expunerea de Motive pentru adoptarea Noului Cod Penal, elaborată de Ministerul ... (vezi toată discuția)
Regimul armelor si munitiei nghincea nghincea sunt vinator cu acte in regula, de citiva ani si am avut mai multe controale pentru a vedea cum si unde tin arma. Totul in regula pina cind am avut un control ... (vezi toată discuția)