Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Martor proces penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Martor proces penal

Pe scurt.
Sint posesor de pistol cu gaze și am permis de port-arma.Nu posed munitie pentru el.Am fost la sediul unei firme și agentul de pază a observat acest lucru,desi nu era la vedere.Nu am observat tablete de avertizare in respectivul sediu.Agentul a anunțat Poliția iar aceasta m-a verificat cerindu-mi buletinul, permisul de port-arma și pistolul (am arătat că nu am muniție in el).S-a făcut un PV (nu am semnat nimic),am continuat discuția cu persoana la care am venit.Politia a plecat,la scurt timp am plecat și eu.
Acum am primit o Citație in calitate de Martor in Proces Penal.
Ce urmări, poate avea?
Vă salut cu respect,
Mulțumesc pentru răspuns.
gabriel769 a scris:

Cu respect vă salut.
Spuneti-mi vă rog, dacă este posibil:
1.cum se poate face renunțarea la urmărirea penală
2.care sunt acele circumstanțe.
Mulțumesc mult pentru timpul acordat

ai citit articolul de mai sus ?

unde te incadrezi ?

ai folosit arma acolo unde ai intrat ? ai amenintat pe cineva ? ai speriat pe cineva ?
Renuntarea la UP se poate face decat de cel care a initializat-o ,respectiv de Pol.
Cum s-a terminat cazul?
mottofreee, utilizator