Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Suspendare acțiune divorț la cerere
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Suspendare acțiune divorț la cerere

Buna ziua, am cerut suspendarea divorțului încercând să mă împac cu sotia.
Văzând că nu ne înțelegem din nou doresc sa continue divortul. Care este procedura legală pentru a continua divortul
Buna ziua,
Cerere de reluarea judecatii conform art. 415 C.Pr.Civ.
Formulati cerere de repunere pe rol si anexati taxa de timbru in valoare de 50% din cea achitata initial.
Mulțumesc mult, exista un model anume la aceasta cerere?
Va multumesc !!!!

Av. Gabriel Klein Kiritescu a scris:

Buna ziua,
Cerere de reluarea judecatii conform art. 415 C.Pr.Civ.