avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 593 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Suspendare acțiune divorț la cerere
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Suspendare acțiune divorț la cerere

Buna ziua, am cerut suspendarea divorțului încercând să mă împac cu sotia.
Văzând că nu ne înțelegem din nou doresc sa continue divortul. Care este procedura legală pentru a continua divortul
Cel mai recent răspuns: cornycorny , utilizator 23:48, 29 Iulie 2018
Buna ziua,
Cerere de reluarea judecatii conform art. 415 C.Pr.Civ.
Formulati cerere de repunere pe rol si anexati taxa de timbru in valoare de 50% din cea achitata initial.
Mulțumesc mult, exista un model anume la aceasta cerere?
Va multumesc !!!!

Av. Gabriel Klein Kiritescu a scris:

Buna ziua,
Cerere de reluarea judecatii conform art. 415 C.Pr.Civ.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Repunerea pe rol a divortului ContSters381735 ContSters381735 am procesul de divort suspendat cum pot sa il pun pe rol fara avocat ? (vezi toată discuția)
Cerere pentru repunerea pe rol a unei cauze suspendate pentru lipsa partilor gabriela_munteanu gabriela_munteanu In urma neprezentarii niciuneia dintre parti la primul termen de juddecata a procesului de divort, acesta a fost suspendat. Ce trebuie sa contina cererea pe ... (vezi toată discuția)
Divort Poy Poy Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu cateva informatii. Anul trecut am avut pe rol procesul de divort, insa pentru ca nu ne-am prezentat nici eu si nici sotul ... (vezi toată discuția)