avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 754 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie militara + civila
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie militara + civila

Am lucrat 24 ani ca militar grupa 1 ,inainte am lucrat 7 ani tot in grupa 1 de munca la mina .In prezent sunt pensionar dar spre surprinderea mea in decizia de pensionare ani lucrati in mina nu sunt calculati ,
Ce ar fi de facut

Alte discuții în legătură

Modalitate de contestare a deciziei de pensionare adela_11 adela_11 Buna ziua, tatal meu a primit astazi decia de pensionare insa a avut un soc la citirea sumei. Astfel cu un total de 46 de ani de vechime in campul muncii, din ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, sunt pensionat gradul 3 cu drept de munca 1/2 norma, ... oji62 oji62 buna ziua, sunt pensionat gradul 3 cu drept de munca 1/2 norma, in momentul de fata pe decizia de pensionare am vechime de 32 ani , 9 luni , 11 zile. ( ... (vezi toată discuția)
Cand pot iesi la pensie? redialboss redialboss VArog sa imi comunicati daca ma pot pensiona , am varsta de 48 ani : -stagiul militar obligatoriu 1 oct. 1983- -- 24 01 1985 -01.02. ... (vezi toată discuția)