avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 595 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Pot sa fac PFA daca sunt soldat gradat profesionist?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Pot sa fac PFA daca sunt soldat gradat profesionist?

Buna ziua!
As vrea sa imi fac un PFA unde sa pot angaja si 2 oameni,dar dilema mea este daca am voie ,in conditiile in care acum lucrez ca soldat gradat profesionist in armata.
Cel mai recent răspuns: b100dim , utilizator 16:42, 20 Mai 2017
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Statutul militarilor. legi care se bat cap in cap. laurentiuo laurentiuo art. 3 din Legea nr. 80/1995 privind Statutul cadrelor militare spunce ca \\"Gradul militar este un drept al titularului si reprezinta recunoasterea in plan ... (vezi toată discuția)
Grupa de munca Javer Javer Buna ziua Va rog daca puteti sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns. Sunt S.G.V (soldat gradat voluntar) angajat din 2004.As vrea sa stiu daca exista ... (vezi toată discuția)
Concediu fara plata vinicius1980 vinicius1980 BUNA ZIUA MA NUMESC CRISTI SI VREAM SA VA INTREB DACA PoT SA IMI IAU CONCEDIU FARA PLATA TIMP DE 1 AN EU LUCRAND IN ARMATA CA SOLDAT GRADAT VOLUNTAR.CU STIMĂ ... (vezi toată discuția)