Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Acces dosar instanta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Acces dosar instanta

Buna ziua!
Am un dosar in instanta.
Pot avea acces la el, personal, fara interventia avocatului?
Daca da, care este procedura?
Va multumesc!
Sigur ca puteti avea acces la dosarul in care sunteti parte, fara prezenta unui avocat.Mergeti la arhiva instantei cu CI si faceti o cerere ptr.studiere dosar.
Aveti dreptul sa studiati dosarul.
Nu conteaza ca aveti avocat.