Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Transfer bancar internațional din Senegal
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Transfer bancar internațional din Senegal

Aș vrea să știu dacă se poate transfera banii de pe un Card Visa pe numele meu deschis de o (cunoștință) în Senegal direct în contul meu deschis la o bancă din România,eu am luat legătură cu directorul băncii din Senegal prin mail iar cei de acolo mi-au cerut să plătesc 320 de dolari prin Western Union pentru a putea să îmi trimită cardul prin curierat ceea ce mi se pare că este ceva nefiresc și nu aș vrea să fiu înșelat.Tocmai de aceea aș dori să știu dacă se poate transfera banii de pe acel card Visa din Senegal direct in contul meu deschis aici in România
In cazul, posibil, al necunoasterii limbii engleze, o vorba romaneasca spune ca "Mare-i gradina lui Dumnezeu si plina ..."
Este teapa 100%. Trebuie sa cautati pe net despre ceea ce ati descris si o sa vedeti ca nu sunteti singurul care primeste astfel de mail. Este un fel de concurs la care nu ati participat si ati castigat un iph 7 si trebuie sa platiti taxer de curier de sute de euro.
Felicitari. Ati putea fi "fericitul" castigator al 100000000000 de milioane de dolari / euro sau mai stim noi ce valute exotice. ESTE TEAPA. Dar apreciez faptul ca dvs. considerati ca persoana respectiva este "cunostinta". Unde ati cunoscut-o? Cred ca sunt multe persoane care si-ar dori sa-l cunoasca. Si nu ati vb cu directorul bancii.
On-topic: trimite-ti banii si nu primiti nimic; este plin internetul de astfel de tepe.