Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... EXECUTARE SILITA
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

EXECUTARE SILITA

Daca am restanta 3 luni la plata ratelor catre banca pentru un credit ipotecar, ma pot executa silit fara preaviz/hotarare de executare? Cat poate dura pentru ca trebuie sa incasez o suma si pot achita intre timp.Multumesc.
La inceperea executarii veti fi somat dupa care, va incepe executarea silita.Poate dura executarea silita cca.2 luni.
Multumesc frumos pentru raspuns.Poate dura cca 2 luni de la somatie? somatia trebuie sa fie scrisa cu confirmare de primire ?