Forum Bani şi Afaceri ... Cursul de schimb şi piaţa ... Schimb lire sterline scotiene
Discuție deschisă în Cursul de schimb şi piaţa monetară

Schimb lire sterline scotiene

Stie cineva unde pot schimba lire sterline scotiene? Multumesc!
cornel12x a scris:

Multumesc pentru raspuns dar nu le schimba nicaieri, ce sfati i-mi dati? Schimba numai lire sterline din Anglia dar pe aceste lire pe care le am, scrie ca sant si ele sterline,nu mai inteleg nimic.

Nu trebuie sa scrie lire sterline ci royal bank of edinburg Scotland,ok,altfel ai luat plasa ,are si anul fabricatiei pe bacnota,banca este singura care te lamureste,sunt diferite de celalalte de aceia Marea Britanie este regatul unit adica,Anglia,Scotia,Tara Galilor,Irlanda,fiecare cu lira editata,cauta pe net adresa din Bucuresti are aceiasi denumire in Romania,bafta.
Lia_402, utilizator