Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Instalare panouri solare bloc
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Instalare panouri solare bloc

Buna seara,
Plecand de la o serie de dificultati legate de bransarea la Enel a unui bloc constructie 2015, locatarii iau in considerare varianta panourilor solare. Deoarece costul este unul destul de mare, exista vreun program guvernamental (ex. Casa Verde) in cadrul caruia si blocurile ar fi eligibile?

Multumesc anticipat.
Nu exista astfel de programe
Exista variante alternative ,cum ar fi instalarea de plasme radiante individuale