Forum Discuţii juridice Executare silită Suspendare executare sentinta
Discuție deschisă în Executare silită

Suspendare executare sentinta

In urma pronuntarii unei sentinte civile prin care s-a anulat decizia de concediere am depus o cerere de executare. In urma acestei cereri, dupa aproximativ o luna, angajatorul a formulat cerere de suspendare a executarii sentintei care a fost admisa de instanta. Doresc sa stiu daca aceasta cerere de suspendare a executarii sentintei se aplica de la data pronuntarii acesteia sau acopera retroactiv si perioada de la pronuntarea sentintei pana la pronuntarea suspendarii ?
evident ca de la data pronuntarii.