Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... am depasit 21 de salariati, dar 8 dintre ei sunt cu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

am depasit 21 de salariati, dar 8 dintre ei sunt cu contract pe perioada determinata. Sunt in cazul acesta obligat sa am contract colactiv de munca

Buna ziua am depasit 21 de angajati dar cativa dintre ei au contracte de munca determinate si in doua luni inceteaza raportul de munca. Ce trebuie facut
Contractul colectiv de munca nu mai este obligatoriu .
Nici nu a fost vreodata incheierea obligatorie a c.c.m. Obligatorie este initiative negocierii.

In calculul numarului de salariati se iau in considerate toti salariatii indiferent de tipul de c.i.m. incheiat.
Multumesc frumos