Forum Discuţii juridice Executare silită Cerere acordare descoperire autorizata de cont – ...
Discuție deschisă în Executare silită

Cerere acordare descoperire autorizata de cont – Conventii Salarii

Cerere acordare descoperire autorizata de cont – Conventii Salarii este titlu executoriu?
MarianaB072 a scris:

Cerere acordare descoperire autorizata de cont – Conventii Salarii este titlu executoriu?

Chiar asa, revin cu intrebarea de mai sus.
Este vorba de acea cerere pe care o completezi la banca sa iti acorde un descoperit de cont pe cardul de salariu, doar acea pagina A4!. Este acel document titlu executoriu?
Este normal ca un executor sa considere acel document un titlu executoriu?
Inteleg ca instanta de fond nu este obligata sa verifice temeinicia actelor pentru incuviintarile de executare silita. Dar executorul?
Se poate spune ca este un abuz din partea executorului de a pune in executare o creanta fara un titlu executoriu valid?

Multumesc
MarianaB072, utilizator