avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 501 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... returnare produs nou cumparat
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

returnare produs nou cumparat

am achizitionat un produs nou si doresc sa mi se returneze banii inapoi nefiind multumit de calitatea acestui produs.mentionez ca se afla in aceeiasi stare ca la data achizitiei(asta fiind acum 3 zile)
Cel mai recent răspuns: sendy80 , utilizator 19:32, 23 August 2017
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Garantia maxima acordata unui produs blade.m blade.m Buna ziua, As dori sa stiu daca exista vreun articol in lege care ma impiedica sa acord o perioada de garantie mai lunga unui produs, avand in vedere ca ... (vezi toată discuția)
Achitarea costurilor de retur produs cristian15020 cristian15020 Exista o prevedere legala care sa oblige comerciantul sa suporte cheltuielile de transport tur retur pentru un produs care s-a defectat in timpul perioadei de ... (vezi toată discuția)
Certificat de garantie auguratrix auguratrix Buna ziua, daca vand telefoane sh intr-un magazin trebuie neaparat sa dau certificat de garantie? (vezi toată discuția)