Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Preluare credit prima casa după divorț
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Preluare credit prima casa după divorț

Sotii sunt de acord ca unul dintre ei sa preia creditul/ celalalt neavand nicio pretentie, Cel care renunta are datorii la fisc si nu are resurse materiale in acest moment sa le achite. Va rog, sa-mi spuneti daca in aceasta situatie se poate face partaj cu un certificat fiscal cu datorii?
cine e titularul creditului? Daca e pe numele ambilor soti banca e cea care poate sa aprobe retragerea unui sot din contractul de credit.
ContSters429609, utilizator
Si fondul, in cazul dv., va trebuie acordul ambilor.