Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general jurnale pt pensiune
Discuție deschisă în Contabilitate în general

jurnale pt pensiune

Spuneti-mi, va rog, care este jurnalul ( sau cum se mai numeste actul respectiv) pe care trebuie sa il am intr-o pensiune pt a inregistra clientii in momentul in care se cazeaza.
Momentan am Registrul jurnal incasari si plati, Reg. Inventar si inca unul - numai stiu cum se cheama.
Azi am auzit ca mi-ar mai trebui inca unul, in care sa tin evidenta clara a pers cazate. Care e acela?

Multumesc.
Ar trebui sa existe la magazinele care vand tipizate.
Daca nu gasiti, cumparati un registru (caiet mare studentesc, cartonat) il denumiti Registru Clienti si il faceti dvs cu Capul de Tabel asa cum a spus mai sus Av. Niculescu-Gorpin
Nr.crt., Nume si Prenume, Data si locul nasterii, seria si nr. buletin (pasaport), cetatenia, scopul calatoriei, data intrarii, data iesirii...si alte rubrici , daca mai sunt necesare.