avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 504 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... termen raspuns reclamatie itm
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

termen raspuns reclamatie itm

cum procedez daca itm nu raspunde la reclamatie ,patronul ma amenintat ca are relatii la itm
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:16, 9 Decembrie 2019
Cunosc foarte bine modul de lucru in ITM , insa nu este chiar asa cum se posteaza pe forum ... :)
Legat de perioada de depunere a declaratiilor vina apartine angajatorilor , intrucat exista posibilitatea transmiterii online si nicidecum sa faca cozi in ultimele zile cand sunt cozi enorme, mai ales la ITMB.
Buna ziua am si eu o intrebare cui sa ma adresez daca am fost insetata de o firma de recutari din Sibiu multumiri
Adresati-va ITM-ului local si/sau Parchetului/Politiei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Probleme cu restituirea cartii de munca june_x25 june_x25 Daca angajatorul este o institutie de stat ( sau partial de stat), care nu are inregistrate contractele de munca la ITM, iar cartile de munca se tin la sediul ... (vezi toată discuția)
Termen legal raspuns de la itm Sophia1975 Sophia1975 Bună ziua! Am inaintat o petitie/reclamatie la Ispectoratul Teritorial de Munca Bucuresti in legatura cu abuzurile, ilegalitatile angajatorului meu. Nu este ... (vezi toată discuția)
Reclamatie la itm danielabalan_69 danielabalan_69 am facut o reclamatie la itm. acum cum pot vedea ce sa intimplat in urma plingerii mele cred ca dureaza un timp va multumesc (vezi toată discuția)