Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Termene
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Termene

Am o curiozitate ...
Tribunalul, in urma apelului formulat, anuleaza o hotarare data de judecatorie si o trimite spre rejudecare,
In acest caz, judecatoria fixeaza un nou termen de judecata sau se judeca in camera de consiliu?
Multumesc
Buna seara,
Se va rejudeca de la inceput dosarul tinand cont de indicatiile date de tribunal.
Da, se fixeaza iarasi termene.
Multumesc ...