avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 502 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Termene
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Termene

Am o curiozitate ...
Tribunalul, in urma apelului formulat, anuleaza o hotarare data de judecatorie si o trimite spre rejudecare,
In acest caz, judecatoria fixeaza un nou termen de judecata sau se judeca in camera de consiliu?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: MarianaB072 , utilizator 19:33, 23 Septembrie 2017
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna seara,
Se va rejudeca de la inceput dosarul tinand cont de indicatiile date de tribunal.
Da, se fixeaza iarasi termene.
Multumesc ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stramutare dosar de la giurgiu la bucuresti florance01 florance01 buna seara, am o problema cu un dosar la giurgiu am castigat la instanta de fond respectiv judecatoria giurgiu, am mers cu hotararea la executor investita cu ... (vezi toată discuția)
Invocare nulitate absoluta - rejudecare adiadiadi adiadiadi Buna ziua Am intentat o actiune civila la tribunal, actiune care mi-a fost respinsa . Am depus recurs in termen legal; odata cu recursul am depus si o ... (vezi toată discuția)
Hotarare irevocabila-recurs ? licamirela licamirela Buna seara! Ma confrunt cu urmatoarea speta: Am avut un proces in apel, cu obiect - anulare act, eu fiind ca parte reclamant - apelant, s-a terminat procesul ... (vezi toată discuția)