avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 595 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Care este latimea minima legala pt drumurile comunale ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Care este latimea minima legala pt drumurile comunale si drumurile de exploatare

Speta mea suna cam asa :
Ma invecinez cu un drum de exploatare care o latime de 2.5 m si pe care circula carutele. Intrucit latimea drumului este prea mica, gardul a fost darimat de 4 ori. Ce pot face ? Oare latimea legala este de doar 2.5 m?
Cel mai recent răspuns: ana.tudose , utilizator 11:56, 6 Octombrie 2009
~ Conținut șters la cerere ~
[ link extern ]
Sfatul meu este sa mergeti la primarie si sa le supuneti atentiei prevederile legale!B-)
SUCCES!
Multumesc pentru raspunsuri.=D>

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Primaria constata ca noul gard nu respecta vechiul amplasament? Balaurul Balaurul Buna ziua, o parere va rog la urmatoarea situatie: Intr-o zona colinara, in comuna C, am refacut, un vechi gard din lemn (stilpi si uluca impletita-n cablu) ... (vezi toată discuția)
Drept de trecere cale de acces rr1967 rr1967 Am in proprietate un teren situat in Bucuresti,este dreptunghiular invecinat la 2 strazi,mentionez ca am doar vecinatate nu si iesire/cale de acces catre un ... (vezi toată discuția)
Drum servitute blocat BATTIYE_RO BATTIYE_RO buna ziua ... ma confrunt cu urmatoarea problema: drumul care imi asigura accesul la proprietate imi este partial blocat cu resturi de materiale de constructie ... (vezi toată discuția)