Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Care este latimea minima legala pt drumurile comunale ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Care este latimea minima legala pt drumurile comunale si drumurile de exploatare

Speta mea suna cam asa :
Ma invecinez cu un drum de exploatare care o latime de 2.5 m si pe care circula carutele. Intrucit latimea drumului este prea mica, gardul a fost darimat de 4 ori. Ce pot face ? Oare latimea legala este de doar 2.5 m?
~ Conținut șters la cerere ~
[ link extern ]
Sfatul meu este sa mergeti la primarie si sa le supuneti atentiei prevederile legale!B-)
SUCCES!
Multumesc pentru raspunsuri.=D>