avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Fără program de vizita
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Fără program de vizita

Ce as putea sa fac ca mama fostului meu soț sa nu imi mai caute copii la scoala si grădiniță cand ei nu au un program de vizita
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
sa notificati scoala si gradinita, atasand hotararea jud care le incuviinteaza programul de vizitare.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu conteaza hotararea, in timpul programului nu se pot vizita copiii.
Ce face, concret?
Eiii....tanti asta nu vrea decat pensie si atat! In rest, copilul ii apartine, in opinia ei!
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Cred ca multe mame ar da ele pensie fostilor numai sa scape! By the way, sigur doamna n-a facut copilul cu fosta soacra, asa ca nu cu ea isi disputa timpul cu copilul.
El nici pensie nu plătește asa ca nu stiu cum iti permiți să vb la adresa mea

Alte discuții în legătură

Legea after school ocb ocb Buna Daca ma poate ajuta cineva in legatura cu aceasta lege, a trecut se pot face acea cerere catre scoala si daca exista un model? Multumesc (vezi toată discuția)
Dreptul de vizită la școală a copilului în afara programului de legături personale cu minorul. există hotărâri judecătorești pronunțate în acest sens? CLAUDIU LASCOSCHI CLAUDIU LASCOSCHI Dreptul de vizita la scoala a copilului in afara programului de legaturi personale cu minorul considerati ca exista sau ca nu exista ? Considerati ca dreptul ... (vezi toată discuția)
Contract cu clauze abuzive? dansastro dansastro Buna ziua, Pentru juristii activi in forum am rugamintea sa citeasca modelul de contract de mai jos si sa exprime un punct de vedere avizat privind ... (vezi toată discuția)