Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... poprire pe salariu si executare silita
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

poprire pe salariu si executare silita

Din anumite motive ( precizez ca nu din rea voita , ci din " facerea de bine......" ) am primit poprire pe salariu si executare silita . Cum pot scapa de ele ? Daca imi fac un PFA si incasez numerar ma mai pot urmarii ?
Multumesc
In momentul in care veti inregistra un venit, acesta va putea fi supus executarii silite.
Daca va deschideti o firma si veti avea venituri, acestea sunt supuse popririi. Daca este vb de credite vechi, neachitate - studiati actele, poate a intervenit prescriptia.