avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 147 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Salariu cash
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Salariu cash

Buna seara. Doresc si eu o informatie in legatura cu modalitatea de plata a salariului.
Daca angajatorul plateste salariu cash si nu pe card, este ceva in neregula? La stat intra in vedere faptul ca eu am venituri?
Multumesc! O seara frumoasa!
Cel mai recent răspuns: Ana-Maria Pînzaru , Avocat 18:55, 29 Octombrie 2017
Ca sa verificati daca angajatorul va plateste contributiile catre stat cititi raspunsul de la urmatorul link www.avocatnet.ro/forum/discu...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Demisie fortata de angajator ovy2006 ovy2006 Salut, Patronul firmei la care lucrez a decis sa concedieze lume, motivul invocat e restructurare, se extinde firma, bugete restranse, dar cand am fost chemat ... (vezi toată discuția)
Documente ce atesta plata salariului Cristina ioa Cristina ioa Buna ziua, intrebarea mea edte urmatoare , mie ca angajat salariul.mi se vireaza intr-un cont bancar, fara a semna vreun act ce atesta acest lucru, eu vreau sa ... (vezi toată discuția)
Risc maternal!! Crina10111987 Crina10111987 Buna ziua!!am o întrebare!!eu in August fac 3 ani la locul de munca!!lucrez ca vânzătoare!stau doar in picioare și ridic baxuri de apa,sucuri,etc!!sunt ... (vezi toată discuția)