Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Program de lucru
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Program de lucru

Buna ziua,

Am rugamintea sa ma ajutati cu o solutie in urmatoarea problema:
Vreau sa angajez 2 persoane in firma mea care vor lucra intr-un laborator de analize si am nevoie de ei pe luna dupa cum urmeaza:
Saptamana 1 : luni-vineri -angajatul nr 1 - 8 h/zi
Saptamana 2 :luni-vineri - angajatul nr.2 - 8h/zi
Saptamana 3: luni -vineri - angajatul nr.1 - 8h/zi
Saptamana 4: luni -vineri - angajatul nr.2-8h /zi

Practic lunar vor avea doar 40 ore/luna de lucru.
Cum as putea face contractul?Exista vreo solutie in acest caz?
Multumesc
C.i.m. cu timp parțial și repartizare inegala a timpului de munca.
Si este corect daca as mentiona asa in contract?
Angajat 1
1.O fracţiune de normă de 8 ore/zi, , 2 saptamani/luna .
a) Repartizarea programului de lucru se face după cum urmează:
Saptamana 1 : 09:00-17:00
Saptamana 3 : 09:00-17:00

Angajat 2
1.O fracţiune de normă de 8 ore/zi, , 2 saptamani/luna .
a) Repartizarea programului de lucru se face după cum urmează:
Saptamana 2 : 09:00-17:00
Saptamana 4 : 09:00-17:00
luminita29, utilizator