Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizație de handicap
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizație de handicap

Bună ziua Sânt operat la coloana (fractura cu material de osteosinteza)pensionat de boala gr 3 as dori sa știu dacă as avea dreptul și la indemnizație de handicap.
Va multumesc.
Ca să beneficiați de drepturile persoanelor cu dizabilități, trebuie să dețineți un Certificat de handicap.