avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizație de handicap
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizație de handicap

Bună ziua Sânt operat la coloana (fractura cu material de osteosinteza)pensionat de boala gr 3 as dori sa știu dacă as avea dreptul și la indemnizație de handicap.
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 22:31, 13 Noiembrie 2017
Ca să beneficiați de drepturile persoanelor cu dizabilități, trebuie să dețineți un Certificat de handicap.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie pentru handicap anca curtean anca curtean buna mama mea are boala poliartrita reumatoida seropozitiva in stadiu destul de avansat.A fost pensionata in gradul 2 din momentul primirii diagosticului.si as ... (vezi toată discuția)
Incadrare grad handicap cristold cristold Buna ziua. As dori sa stiu daca diagnosticul clinic: ”coxartroza dreapta avansata dupa necroza aseptica de cap femural, stare dupa fractura femur operata ... (vezi toată discuția)
Recalculare grupa de munca. gheorghetampau gheorghetampau Domnule avocat . ma numesc Tampau Gheorghe din Campulung Moldovenesc, pensionat in baza dec . 193359 din05.04.2007 privindacordarea pensiei pentru limita de ... (vezi toată discuția)