Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Teren cu PUZ dar fara POT/CUT
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Teren cu PUZ dar fara POT/CUT

Buna ziua!
Am fost la primarie (Iasi) si am cerut un certificat de urbanism.
L-au tot amanat timp de 1 luna, iar azi cand am cerut iar detalii, mi s-a zis ca terenul este intravilan conform PUZ si HCL .../2008, dar nu este reglementat si nu are POT is CUT. Cu alte cuvinte este "neconstruibil", cu toate ca destinatia este "construirii de locuinte si functiuni complementare pe teren proprietate privata persoane fizice". (Inca astept CU).

Am incercat sa-l intreb cum adica sa nu fie reglementat daca se afla sub PUZ, dar nu au raspuns nimic clar.

La intrebarea "ce ar trebui sa fac pentru a construi pe el?" ei au zis sa fac un PUZ.

Cum sa fac PUZ daca zona are deja?

Ma puteti ajuta cumva?

Multumesc!
IasiProp, utilizator